Diamantové kotouče do dílny

Diamantové kotouče do dílny

Diamanty jsou věčné. Každý z nás si při těchto slovech vybaví především vzácný šperk, který ještě více podtrhuje ženské půvaby. Diamanty se však nehodí pouze pro šperkařské účely, ale díky své tvrdosti jsou také vhodné pro průmysl jako řezné, vrtné a brusné stroje a nářadí. 

Diamant je vlastně krystalická forma uhlíku, která působení vysokých teplot a velkého tlaku získává svojí tvrdost a odolnost proti poškození. Pro průmyslové účely se využívají přírodní diamanty, které jsou z estetického hlediska nevhodné pro výrobu šperků.

Kromě řezných, brusných nebo vrtných nástrojů se z přírodních, ale i umělých diamantů vyrábí i prášky a pasty. Vysoká tvrdost diamantů předurčuje tyto nástroje k opracování kovů, skla, kamene a dalších materiálů.

Diamantové kotouče do úhlové brusky

Úhlová bruska je velmi multifunkční a výkonný pomocník každého kutila i profesionála do dílny. Nástroj pomocí diamantového kotouče řeže a brousí různé materiály od pískovce, mramoru, přes obklady, střešní tašky, až po beton, zámkovou dlažbu. Díky vysoké tvrdosti lze diamanty využít opravdu na cokoliv.

Diamantové kotouče do úhlových brusek se vyrábějí v mnoha velkostech, o různé hrubosti podle materiálu, na který ho chcete použít. Diamantové kotouče se také dělí na celoobvodové pro řezání keramiky, tvrdých dlažeb pro jemné přesné řezy a na segmentové kotouče pro hrubší práci.