Jak si navrhnout elegantní a zároveň ekologické a úsporné bydlení

Jak si navrhnout elegantní a zároveň ekologické a úsporné bydlení

Koupili jste krásný pozemek někde na okraji města nebo na samotě? V dnešní době cena nemovitostí roste stále strměji nahoru a stejně tak po jejich vzoru začínají být nevýhodné i hypotéky. To jsou první dva důvody, proč by Vaše budoucí řešení mělo být úsporné, pokud tedy nehodláte celý život až do důchodu splácet rodinný baráček. Na čem uspořit? Nové pozemky často nejsou připojené k obecní kanalizaci, což má svou výhodu i nevýhodu. Nevýhoda spočívá v dlouhém zařizování povolení, výběru, zacházení, ale na druhou stranu ČOV uspoří nemalé peníze na vodném a stočném. Jedna investice, která se za pár let vrátí a vy můžete směle šetřit na nějakou dražší dovolenou za oceánem. Čistírny odpadních vod jsou navíc dělané na míru na základě typu půdy, dá se je umístit do terénu jako zapuštěnou či polozapuštěnou, zároveň instalovat nad úroveň terénu. Minimální náklady na provoz jsou zabezpečeny možností použití různých naprogramovaných režimů chodu domovní čističky.  Technologie biologického čištění odpadních vod zabezpečuje nízkou produkc kalu, který lze kompostovat a tím odpadají náklady na jeho likvidaci. Čističku odpadních vod lze osadit také do stávajícího septiku, jímky nebo žumpy. 

Stejně jako čističky odpadních vod mají velký vliv na úspory např. nádrže na dešťovou vodu, které zachytávají dešťovou vodu pro její opětovné použití.  Dle plochy střechy a způsobu použití se navrhne dešťová nádrže, tak aby zvládala základní věci v domácnosti - např. zalévání záhonů, květin v domácnosti, splachování WC, praní, sprcha, mytí základních věcí v domácností včetně auta. Praktická kouplena by měla být doplněna o koupelnový radiátor, který se postará nejen o vytopení koupelny, ale zároveň o osušení mokrých ručníků, popř. elektrické sušáky. Tyto jsou vyrobeny tak, aby za co nejvyšší efekt se utratilo minimálně peněz a usnadnilo to běžný život v domácnosti. Kromě toho je příjemné, že pak ručníky jsou pak krásně vysušené a nehrozí zatuchnutí či zasmrádnutí ručníku při příliš moc dlouhém sušení nebo nedosušení.

Foukaná izolace je skvělá příležitost, jak ušetřit náklady v zimě za ucházející teplo a v létě za udržení chládku v domácnosti. Rychlá jednoduchá aplikace ekologického materiálu Vám zajistí teplotní komfort po celý rok bez zbytečného zatápění či klimatizování. Při foukané izolaci nevznikají odřezky, takže si opravdu zaplatíte pouze za materiál, který bude aplikován. Zároveň je foukaná izolace propustná tak, že nahromaděná vlhkost, která se sdružuje na chladných místech v domácnosti, odchází ven. Tím pádem se předchází i vzniku plísní, které mohou mít  na starosti různé zdravotní problémy. Při stěhování a stavění, aplikaci materiálů může neskutečně ušetřit  práci, fyzické i psychické síly stavební výtah, který veškerou těžkou práci odvede za vás a při tom je za hubičku. 

Po každé dobře provedené práci samozřejmě nezapomínejte na dostatečný relax a to buď díky Relax park v Třeboni nebo ve výsostném ubytování v Českých Budějovicích.