Jak si vybrat ochranné rukavice?

Jak si vybrat ochranné rukavice?

Ochranné rukavice jsou každodenní součásti uniformy mnoha zaměstnanců a kutilů v dílnách. Jak si vybrat ty pravé, které nám sednou a dlouho vydrží?

Především jestli pracujete v průmyslu, kde přijdete denně do styku s chemikáliemi a kapalinami, je důležité investovat do kvality a na pracovních rukavicích nešetřit. Nejnáročnější na kvalitu rukavic jsou zaměstnanci lakoven, chemického průmyslu a automobilového průmyslu.

Typy rukavic:

Bezlatexové rukavice - Pokud máte alergii na latex, jsou pro vás bezlatexové rukavice jedinou volbou. Existují v pudrovaných a nepudrovaných variantách. Hodí se především na úklid.

Latexové rukavice - Ochranné rukavice z latexu se hodí na každodenní používání. Většinou je najdete v jednorázové variantě. Za ochranné rukavice, které se dají opakovaně využít, si mírně připlatíte.

Pletené rukavice - Tento typ ochranných rukavic je pro každodenní nošení příjemnější než ty s gumovým pocitem. Některé druhy mají zesílení či vycpávky na zátěžových místech. Rukavice jsou pružné a hodí se pro montáž nebo úchop větších předmětů.

Bezpečnost a pohodlí jsou při práci velmi důležité. Nepodceňte výběr těch správných ochranných pomůcek.