Jak vyhnat vedro z podkroví

Jak vyhnat vedro z podkroví

V podkroví se každé léto udržuje nesnesitelné vedro, které nejde a nejde vyvětrat, ani když zapadne sluníčko. O to horší to je, když máte právě v podroví ložnici. Jak zamávat s teplotami přes třicet, aby se krásně usínalo?

Ideálním řešením je foukaná izolace, která uchovává teplotní komfort jak v létě, tak i v zimě. Foukaná izolace vyplní každou skulinku a tím pádem se nevytváří tepelné mosty. Chrání budovu před zahříváním a v zimě zase nepropouští teplo, takže nastává situace win win. Investice není rozhodně tak veliká, jako spotřeba elektriky v zimě na vytápění, či v létě na klimatizi nebo větráky. Návratnost investice do foukané izolace je docela rychlá - za 5 let se náklady srovnají a vy začínáte šetřit třeba na dovolenou. Proč zateplit dům? Tepelná izolace slouží k separaci různě teplých prostředí tak, že se prakticky teploty neovlivňují - tedy např. v létě vám neproniká horký vzduch do místností. Izolování se provádí foukáním do půdních prostor, meziprostor, dutin. Díky aplikace hadicí nedochází ke zbytečným a nevyužitím odřezkům, nedělá nepořádek a práce je hotová během jednoho dne.

Pamatujte, že jakmile se rozpálí střecha a teplo propouští od horního patra, vzduch v místnosti stoupá ke stropu a hledá, kudy by unikl ven. Dvě třetiny rodin z rodinných domů má právě ložnice umístěné v horním patře a přes tropická vedra se pak nedá usnout, interiér je jednoduše přehřátý a nepomůže nijak radikálně ani větrání přes noc, prostě je interiér přetopený a bude chvilku trvat než teplo unikne. Zateplení střechy foukanou izolací Climatizer Plus odstraní veškeré tepelné nekomfortní rozdíly, Investice se vrátí zhrub za pět let díky snížení spotřeby radiátorů, přímotopů, větráků či klimatizace. Izolace je hotová během chvilky, bez odřezků, bez hluku a nepořádku.

Tak co, dáte přednost nesnesitelným teplotám nebo začnete uvažovat ekonomicky a podkroví si zateplíte?