Kolik čerstvého vzduchu člověk potřebuje?

Kolik čerstvého vzduchu člověk potřebuje?

Tak, abyste zajistili dostatečnou výměnu vzduchu v místnostech, zabránili koncentraci škodlivých látek a vzniku plísní, měli byste otevírat okna alespoň 8x denně na 8 minut. Zajímavé, že? V mnoha případech je to ale prakticky nemožné a navíc bychom také potom mohli mluvit o plýtvání, kterému jsme se chtěli právě kvalitní izolací vyvarovat. Kromě toho všeho se ale také do obytného prostoru spolu s čerstvým vzduchem dostane samozřejmě hluk, prach, pyl a hmyz…

Avšak systém větrání s rekuperací s účinností zpětného zisku tepla až 91%...

… tento systém splňuje veškeré požadavky nových předpisů na úsporu energie, které jsou platné v Evropě. Škodlivé látky a vlhkost jsou odváděné, ale téměř všechno teplo z odváděného vzduchu zůstává v místnosti a zmíněný pyl, hluk a hmyz se dovnitř nedostanou.

Jak tedy rekuperace funguje?

Rekuperace resp. rekuperační jednotka je vzduchotechnické zařízení o různých rozměrech, které v sobě má tepelný výměník. Rekuperace vzduchu – větrání se zpětným ziskem tepla a aktivní kontrolou vlhkosti v domě. Znamená to, že v zimě procházející odpadní teplý vzduch výměníkem předá teplo čerstvému vzduchu přiváděnému do domu. Obráceně je tomu v létě.

V zimě rekuperace tedy…

…sníží Vaše náklady na ohřev větracího vzduchu tak, že teplo z ohřátého vnitřního vzduchu odváděného z budovy předá čerstvému studenému vzduchu a ten je přiváděn do Vašeho domu, budovy.

V létě rekuperace tedy…

…šetří náklady na ochlazení Vašeho domu, budovy. Vnitřní vzduch v klimatizovaném prostředí, který je odváděn z domu, dochází k ochlazení horkého čerstvého vzduchu, který je přiváděn.

Co se týká rekuperace po celý rok, tak do Vašeho domu, budovy přivádí čerstvý vzduch a odvádí škodliviny jako je např. vydýchaný vzduch, pachy, jedy z lepidel, nábytku apod.

Co takhle průmyslové ventilátory? Ty Vám zvýší komfort i v těch nejnáročnějších provozech…

Mezi další pomocníky při pracovním nasazení patří průmyslové ventilátory, které dokážou efektivně odvětrat jakoukoliv místnost a zvýší tak kvalitu poskytovaných služeb a hlavně pohodlí zákazníků i výkon zaměstnanců. Proto už Vás více nebudou obtěžovat nežádoucí pachy či těžký vzduch nejen v průmyslových halách, sportovních centrech a gastro provozech, ale také v kancelářích, garážích a v dalších prostorech, kde není dostatečná ventilace.

Jak vybrat správný a hlavně vhodný průmyslový ventilátor?

Co se týká průmyslových ventilátorů, tak mají opravdu široké využití, a tedy zároveň i výkonovou oblast, podle které si lze vybírat z různých typů. Asi jedním z těch hlavních kritérií je charakter provozu, do kterého si ventilátor chcete pořídit, poté za další klíčový parametr se považuje způsob větrání, existuje podtlakové, přetlakové, rovnotlakové… V neposlední řadě byste také měli zvážit, požadavky na tichý provoz, nízkou spotřebu, rozumnou cenu, snadnou montáž, údržbu a ovládání.

Jedná-li se o činnost ventilátorů, tak kromě samotného odsávání použitého vzduchu a nasávání čerstvého vzduchu, plní také další přídavné funkce jako je možnost regulace otáček, automatické spuštění atd.