Kontrolujte střechu každé jaro

Kontrolujte střechu každé jaro

Rekonstrukce ploché střechy jednou za čas čeká každý panelový dům. Vzhledem k plochým střechám, kdy voda důkladně neodtéká, je třeba každou plochou střechu pojistit kvalitní hydroizolací, která brání průniku vody do střešní konstrukce. Hydroizolace je třeba zkoumat každé jaro, kdy roztaje sníh a je možnost začít sčítat škody, které se v plášti udělaly.  Izolace by měla vydržet min. 8 let. 

Na co si dát pozor při kontrole?

- boule, výdutě, praskliny v povrchu hydroizolace

- folie vytrhaná z kotev

- smývající se posyp

- nejen na základě těchto faktorů poznáte škody na hydroizolace, ale zároveň se může vyskytnout stále častější zatékání až prosáknutí zdí, které se pojí s výsketem plísní. 

Pokud špatný stav hydroizolace zajde až tak daleko, že na materiálu vznikne plíseň, která se dostane sdo střešního souvrství je nezbytná celková rekonstrukce střechy.

Při rekonstrukci střechy je ideálním řešením rovnou střechu zateplit, protože zvyšuje tepelný komfort nájemníkům v posledním patře, kde v létě trpí nesnesitelným vlhkem a v zimě či na jaře jim může  v důsledku špatné hydroizolace zatékat až do bytu a poté se jim tam hojně začnou vyskytovat plísně.

Jakmile přijdete na problém v izolačním materiálu je třeba kontaktovat seriózní firmy, které se na hydroizolaci specializují, co nejdříve.