Nádrž na dešťovou vodu

Nádrž na dešťovou vodu

Cena vodného v posledních letech neustále stoupá. To je nepříjemné hlavně pro majitele domů a zahrádek. S extrémními suchy v posledních několika letech se řada obcí snaží "bojovat" nařízeními, obecnými vyhláškami a zákazy plýtvat s vodou z obecního vodovodu. Zejména zákaz napouštění bazénu je v rodinách s dětmi velmi neoblíbený. Nepříjemná je i frustrace, která se může dostavit po uschnutí oblíbené a s láskou pěstované růže. Dokonce i ta rajčata, kterým tato letní horka prospívají, potřebují pravidelnou vláhu.

V takovém případě je ideální sběr dešťové vody. Problém je, že v klasických kovových sudech se do vody dostávají nečistoty a voda se "kazí". O zabírání místa na zahradě, které by se dalo využít jinak, ani nemluvě. Nejlepším řešením je tedy dešťová nádrž umístěná pod zemí. Typů takových nádrží je několik a výběr je přizpůsoben samozřejmě velikostí střechy, ze které se voda sbírá, velikostí pozemku (velikostí nádrže) a vlivům spodní vody. Pro domy se střechou mezi 50 až 100 m2 je nejlepší nádrž na dešťovou vodu CRISTALL, pro domy s větší plochou střechy (100 - 200 m2) je vhodná samonosná nádrž COLUMBUS a pro pozemky s vysokou hladinou spodní vody nádrž LI-LO. Všechny nádrže jsou vyrobeny z kvalitní konstrukce z polyetylenu, který zaručuje dokonalou statickou pevnost a těsnost. Navíc nádrže není třeba obetonovávat a díky filtračním zařízením a čerpadlům jde ještě více rozšířit jejich použitelnost nejen pro zahradu, ale i domov.

V domácnosti se užitková voda, stejně jako za časů našich babiček, používá zejména na úklidové práce a splachování toalety. Prakticky jde ale použít všude, kde není potřeba voda pitná. Majitelé vozů ocení dešťovou vodu i během jeho údržby. Dešťová voda je však nejoblíbenější právě na zahradě a při dovádění v bazénu.

Kvůli extrémním suchům a celospolečenskému tématu plýtvání pitnou vodou je teď také, díky dotačnímu programu Dešťovka, skvělá příležitost ušetřit.

Šetřete i Vy omezené přírodní zdroje a využijte do poslední kapky dešťovou vodu díky nádržím na dešťovku.