Nedostatek vody – velké téma současnosti

Nedostatek vody – velké téma současnosti

Že je vody méně a méně, se dočteme už opravdu všude. Je nevyhnutelné, aby každý z nás začal, na téma šetření vody a celkově nakládání s vodou, přemýšlet. Kde ale začít a jak být šetrný k životnímu prostředí a zároveň u toho ideálně šetřit peníze?
Jedním z řešení jsou dešťové nádrže. Nemám teď úplně na mysli sud postavený pod okap, ačkoliv proč ne. Nicméně nádrž na dešťovou vodu pod zemí má mnoho a mnoho výhod. Nejen, že voda zde vydrží mnohem déle, protože na ní nesvítí slunce a je v chladnějším prostředí, ale díky přefiltrování s ní lze nahradit až 98% pitné vody, která je použita v domácnosti a je dražší a vzácnější. Věděli jste například, že splachujete pitnou vodou a na jedno spláchnutí zde proteče 3-5 litrů vody?
Díky přefiltrování vody v dešťové nádrži můžeme s vodou dále nakládat třeba při umývání nádobí, nebo dokonce i sprchování. Voda se nedoporučuje využívat pouze k přímé konzumaci a na vaření, jinak jí lze využít opravdu na vše. Dokonce na takové zalévání je tato voda díky absenci chlóru vhodnější. Možností využití je tedy opravdu mnoho a je velká škoda nechat dešťovou vodu odtéct přes kanalizaci do čistíren odpadních vod, odkud putuje do řeky. Už se sami sebe ptáte, proč ještě doma nádrž na dešťovou vodu nemáte?
Navíc, díky dotačnímu programu dešťovka můžete při realizaci dešťové nádrže dost ušetřit. Na našich stránkách se o tomto programu dočtete určitě více a zjistíte, kolik lze ve vašem případě ušetřit.
Nuže, ať už přemýšlíte o plastové, či betonové nádrži jakýchkoliv rozměrů, na zalévání zahrady nebo třeba i na sprchování, držíme Vám palce.