Praktické vybavení dílen

Praktické vybavení dílen

Zařizujete si svojí dílnu? Kromě sady nářadí, organizéru a ponku v dílně využijete jistě i řadu drobností, které se v první chvíli mohou zdát jako zbytečnosti. Ale věřte, že je v procesu práce oceníte a značně Vám ušetří čas.

Ve vybavení dílen jsme se nechali inspirovat v průmyslových lakovnách a dílnách všeho druhu, kde jeden proces střídá druhý a není možné ztrácet čas čekáním. Sepsali jsme pro Vás pár tipů, čím obohatit právě tu Vaší dílnu.

Co zařadit do vybavení dílen?

Začněte u sebe! Myslete na své zdraví. Nejen pokud zacházíte s chemikáliemi, ale také při běžné práci využívejte pracovní ochranné rukavice. Pro jemnější práci se hodí jednorázové latexové rukavice, které Vám umožní snadnější manipulaci. U hrubší práce například se dřevem oceníte klasické pevné rukavice z látky, které ochrání Vaši kůži před oděrkami. Pokud to s prácí v dílně myslíte opravdu vážně, iinvestujte do kompletního pracovního oděvu.

Ruku v ruce s tím jdou také prostředky osobní hygieny jako například mýdlo nebo krém. Pomocí pumpičky na tekuté mýdlo snadno nanesete emulzi pro mytí rukou. Ochranný krém na ruce zajistí potřebnou regeneraci kůže.   

Kromě Vašich rukou nezapomínejte chránit také Vaše oči brýlemi nebo dýchací cesty ochrannými maskami a respirátory. Eliminujete tak vdechování škodlivých látek, které unikání z různých typů chemikálií, laků a ředidel.  

Další praktické vybavení dílen čistící utěrky. Ať už se rozhodnete pro ty lepivé nebo nelepivé, každopádně zajistí téměř 100 % odstranění nečistot. Krabici s utěrkami si připravte někam po ruce, aby stačilo jen natáhnout ruku a vy nemusíte přerušovat svou práci.