Prodlužte si sezónu díky skleníku

Prodlužte si sezónu díky skleníku

Sníte o místních a ekologických plodinách po celý rok? Skleníky to umožňují i přes rozmary počasí. Mohou být různé tvarem, velikostí materiály a tím i možnostmi. Od toho se také odráží i jeho pořizovací cena.

Stejně jako zvony a studené rámy zachycují skleníky sluneční záření a vytváří teplý a vlhký mikrokosmos. Ten prospívá rostlinám, které pak rostou a kvetou tak, jako ve svém přirozeném venkovním vegetativním prostředí. Chcete-li dosáhnout maximální expozice slunečního záření, zvolte pro jeho umístění místo, které nebude nikdy zastíněno. A to ani když bude slunce na nejnižším místě na obloze. Skleníky se dělí na studené a chladné podle teplotního rozmezí, které mikroklima umožňuje. Proto před jeho návrhem dobře promyslete, které plodiny chcete v zimním období pěstovat.

Nevíte, co dále dělat v tomto chladném a nevlídném počasí? I v zimě se dá na zahradě udělat mnoho práce, např. opravit nářadí, postavit králíkárnu nebo se již připravit na výsev a satbu. V případě, že se s tím nechcete spokojit, najděte si čas na studium kvalitní literatury o permakulturní zahradě.

Naplánujte si výsadbu stromů a keřů, vypracujte osevní plán zeleniny a okrasných květin, nechte si vypracovat chemický rozbor půdy, určete nejteplejší a nejchladnější zóny zahrady, chraňte rostliny před mrazem, kácejte stromy, krmte ptáčky a nebo si postavte kurník nebo králíkárnu.

Chcete s něčím poradit? Floristé v zahradním centru Vám jistě poradí s výběrem toho správného skleníku na základě aktuálních potřeb Vaší zahrady.