Traktor jako víno

Traktor jako víno

Kvalitní zemědělská a komunální technika je základem pro odvedení kvalitní a účelové práce. Na trhu existuje celá řada traktorů, které lze využít k různým činnostem. Dle použití se rozdělují traktory na práci v rostlinné výrobě, živočišné výrobě, na vinicích a sadech, stejně jako v komunálním sektoru.

Vyvstává první otázka - Jaké využití bude mít Váš traktor? Dle zodpovězení následující otázky se výběr zúžuje na velikost a multifunkčnost využití. Samozřejmě musí moderní traktory splnit očekávání budoucího uživatele, jako je pokročilá technologie, komfort, jednoduché ovládání, nízké provozní náklady, min. poruchovost a kvalitní zákaznický servis. 

Zemědělské traktory

Výkonné technologie vyšší střední třídy a vyšší třídy nabízí značky traktorů SAME a Lamborghini - italské značky, které se stále více dostávají do obliby českých uživatelů. Jedná se o zemědělskou techniku, která posouvá využití pracovních strojů a jejich produktivitu do nových úrovní. Stroje jsou vyvinuté pro nejmodernější metody v zemědělství a stejně tak se přizpůsobují funkčností aktuálním potřebám všech farmářů. Modelově např. traktor SAME Virtus přesvědčí všechny farmáře, dodavatele zěmědělské techniky a chovatele dobytka, protože dokáže plnit individuální potřeby pro různé použití. Výkonné motory, energeticky úsporný hydraulický systém, pohodlná kabina, široký výběr doplňků snižují provozní náklady na minimum, maximalizují efektivitu a vystupují z řady do popředí díky jednochému ovládání. 4-válcový motor, systém Common Rail nabízí výkon, spolehlivost, úsporu finančních prostředků. Převodovka buď v manuální verzi nebo třístupňový powershift. 

Komunální traktory

Městská hospodářství se rozhlížejí při své volbě malotraktoru po všetranném využití a výkonu stroje, stejně tak o úsporu provozních nákladů. Důležitá je kompaktní stavba a všestrannost. Flexibilnější motory dosahují vyšší efektivity, které se promítnou na rychlé odezvě a výkonové kapacitě. Obratné traktory, které lze využít pro multifunkční použití od sbírání odpadu, odhrnování sněhu, po různé práce. Kvalitní značky, které se výkonem vyjímají jsou traktory značek: SAME, Lamborghini, Yanmar. Značky využívají nejmodernější typy motorů a převodovek, aby se přizpůsobily čím dál vyšším nárokům uživatelů.

 

Vinařské traktory

Pro pěstitele vína je jednoznačnou jedničkou na trhu do svých sadů traktor  Spire, který nabízí technickou revoluci a prvotřídní komfort.  Jedná se o speciální traktory do sadů a vinic s odpruženou přední nápravou s nezávisle zavěšenými předními koly, které zvyšují stabilitu, trakci i bezpečnost stroje za všech podmínek. Nejvhodnější točivý moment pro práci v sadech zajišťují 3- a 4- válcové motory FARMotion, pětistupňová převodovka s funkci Eco dosahuje maximální pojezdové rychlosti 40 km/hod.

 

Při výběru stroje se rozhodně nejedná o jednoduché rozhodnutí, je třeba myslet na možnosti využití, typy motoru a převodovek, stejně tak komfortu, výkonu přímo pro účel, pro který je traktor kupován.