Zateplení rodinného domu svémopocí?

Zateplení rodinného domu svémopocí?

V nadcházející podzimní/zimní sezóně se u Vás začnou objevovat první tepelné úniky jako nedostatek zateplení, popř. nemáte zateplení žádné a už tušíte, že je na čase. Pak začnete uvažovat, jak nejlépe Vaše sídlo zateplit, protože finance, které spolkne topná sezóna, Vám vženou slzy do očí. Přijde Vám zateplení jako činnost, kterou zvládnete levou zadní? Pokud máte nasledované tutoriály a různá videa od kutilů, tak Vám to samozřejmě může jít od ruky a Vaše zateplení bude výstavní! Ale pokud ne, tak co potom s tím? Zateplením svépomocí ušetříte několik tísíc, ale pokud se Vám to nepovede a budete potřebovat pomoc profesionála, tak těch pár tisícovek do opravy určitě budete muset zase investovat.

Rozhodně nejlepším zateplovacím materiálem na trhu je foukaná izolace z celulózy, která je vytvořená tak, aby splňovala kritéria udržitelnosti životního prostředí. Jednoduše se rozkládá, pokud jí budete chtít vyhodit nebo budete chtít přistavovat např. nové patro pro Vaše ratolesti. Jaké jsou výhody foukané izolace? Není tak drahá jako jiný materiál, protože nevznikají žádné zbytky a vše, co potřebujete, aplikujete na požadované místo. Izolace se dostane i téměř od nedostupných míst a odizoluje tak všechny detaily, aby zabránila vzniku tepelných mostů. Vše probíhá rychle a čistě. Zajišťuje komfort v domě - v létě se udržuje příjemný chládek a v létě neodchází s nemovitosti teplo a stěny krásně dýchají. Tím, že zajištěna průchodnost stěn se předchází vzniku plísní a hromadění vlhkosti na studených místech (kolem oken, v rohu). Celkový rozdíl mezi foukanou izolací a deskovou izolací spočívá v aplikování. Foukaná izolace, jak už její název vypovídá, se fouká k tomu určeným foukacím strojem, zatímco desková izolace se lepí. Takže nejen, že budete potřevovat velké množství desek, ale i lepidlo.

Nejen foukaná izolace pomáhá od vlhkosti, která může způsobovat plísně, nepříjemné savování. Čím více si zařídíte efektivní koupelnu, tím méně budete vlhkost v koupelně, kde nelze vyvětrat  vnímat.  Koupelnové radiátory či elektrické sušáky jsou maximálně efektivní řešení, které zeliminuje vlhkost, která je např. z mokrého oblečení, ručníků a čekoholiv, co jste potřebovali opláchnout v ruce. Vysoce efektivní a velmi úsporné řešení, které můžete kdykoliv zapnout a kdykoliv vypnout.

STROJ NA FOUKANOU IZOLACI SE DÁ ZAPŮJČIT NEBO MÁ KAŽDÁ FIRMA SVŮJ PROFESIONÁLNÍ STROJ.

Jaké chyby na Vás pomou číhat, když si budete chtít aplikovat foukanou izolaci svépomocí:

ŠPATNÁ ROZMĚLNĚNÍ - v případě rozmělnění materiálu musí dojít k dokonalému rozmělnění, aby se předešlo vzniku cucků.

MALÝ TLAK - u svislé konstrukce nedosáhnou neprofesionální stroje požadovaného tlaku, může dojít k poddzimenzování objemové hmotnosti pro danou konstrukci a k sesednutí izolace.

Jaký typ izolace zrovna pro Vás?

Radši si domluvte odbornou konzultaci s profesionály, jaká izolace je právě pro Vás prostor ta nejvhodnější, pokud chcete být rovnou ekologičtí, hned vám vypočítají. Foukaná izolace trvá pár hodin a máte hotovo :) Po konzultaci se pak rozhodněte, jestli jste schopní zateplit sami nebo pomocí profesionálů.