Zazimování muškátů

Zazimování muškátů

Jak zazimovat muškáty

Celý proces zazimování muškátů by měl začít již koncem září, kdy je třeba zmírnit zálivku v závislosti na snižující se venkovní teplotě. Na podzim již pelargonie nehnojíme, aby postupně zastavily svůj růst na zimu. 

Dalším krokem, jak dobře zazimovat muškáty, je otrhání uschlých listů, květů, abyste zamezili šíření plísní. Dále je třeba provést seřezání mladých letošních výhonků, aby výhony rostlinu přes zimu nevysilovaly. Řez má být veden co nejtěsněji na kolénkem asi v ⅓ rostliny. Nakonec můžete provést preventivní postřik přípravky na ochranu rostlin proti škůdcům a plísním. 

Před prvními mrazíky umístěte rostlinu do chladné prostředí s dostatkem světla, místa a optimální stálou teplotou pro zazimování muškátů od 5 do 10 °C. Muškáty zalévejte maximálně jednou týdně, aby zemina nevyschla. Správně zazimovaná pelargonie nesmí růst ani kvést. V opačném případě nově vyrostlé výhony či květy odstřihněte a rostlinu přestěhujte do jiného prostředí.  

Důležitá je proto také pravidelná kontrola muškátů po celou zimu. Zabráníte šíření chorob a plísní, přelití nebo uschnutí rostlin. Od března pak můžete začít zazimované muškáty postupně hnojit a častěji zalévat.